Marketing internetowy (2024): Najlepsze Kursy i Szkolenia po polsku

Jak nauczyć się marketingu internetowego w 2024? Najlepsze kursy online, szkolenia internetowe i stacjonarne po polsku dla początkujących i nie tylko

  1. Kurs Storytelling w biznesie i marketingu z strefakursow.pl – 4.9/5 (170 recenzji)
  2. Kurs CorelDRAW – projekty marketingowe z strefakursow.pl – 4.9/5 (162 recenzje)
  3. Kurs Marketing i sprzedaż na Instagramie z strefakursow.pl – 4.8/5 (157 recenzji)
  4. Podstawy reklamy w Google Ads (AdWords) z strefakursow.pl – 4.9/5 (150 recenzji)
  5. Kurs Photoshop w biznesie i marketingu z strefakursow.pl – 4.9/5 (141 recenzji)
  6. Kurs Content Marketing – skuteczne treści w praktyce z strefakursow.pl – 5/5 (125 recenzji)
  7. Kurs E-marketingu – podstawy reklamy internetowej z strefakursow.pl – 4.9/5 (109 recenzji)
  8. Kurs Marketing i sprzedaż na Facebooku z strefakursow.pl – 4.9/5 (101 recenzji)
  9. Reklama na Facebooku dla zaawansowanych z strefakursow.pl – 4.9/5 (89 recenzji)
  10. Kurs GIMP w biznesie i marketingu z strefakursow.pl – 5/5 (88 recenzji)

Jak wykorzystać wiedzę zdobytą na kursie marketingu internetowego?

Na kursie marketingu internetowego, zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które okażą się bezcenne jeżeli chcesz rozpocząć karierę w szeroko pojętym marketingiem internetowym. Oto przykłady ich zastosowania:

Strategia marketingowa

Tworzenie przekonujących treści

Jako copywriter czy specjalista ds. content marketingu będziesz odpowiedzialny za pisanie treści, które przyciągną uwagę i przekonają ludzi do podjęcia określonej akcji, np. odwiedzenia sklepu internetowego. Wiedza z zakresu e-marketingu pozwoli Ci na tworzenie treści opartych na danych i badaniach rynkowych, które skutecznie dotrą do głów i serc docelowej grupy odbiorców.

SEO

Optymalizacja treści pod kątem SEO

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych jest fundamentem nowoczesnego digital marketingu. Na kursie zdobędziesz wiedzę, jak tworzyć treści, które sprawią, że witryny będą wysoko w wynikach wyszukiwania Google po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych. Inaczej mówiąc, użytkownicy łatwo i szybko znajdą przygotowane przez Ciebie materiały.

Kampanie reklamowe w social mediach

Digital marketing obejmuje również promowanie treści i produktów za pomocą mediów społecznościowych. Jak tworzyć skuteczne kampanie reklamowe na Facebook, Instagram czy TikTok? Tego dowiesz się na szkoleniu. Dotrzesz do swojej docelowej grupy odbiorców, sprawisz, że będą bardziej zaangażowani i chętni do zrobienia zakupów.

Wyniki w GSC

Analiza danych i pomiar efektywności

Wiedza z zakresu marketingu internetowego pomoże Ci w analizie danych dotyczących kampanii marketingowych. Zmierzysz skuteczność swoich działań, dostosujesz strategię działania do faktycznych wyników i osiągniesz lepsze rezultaty.

Kreowanie strategii marketingowej

Na kursie marketingu internetowego opanujesz sztukę i rzemiosło tworzenia kompleksowych strategii marketingowych. Określisz swoje cele, wybierzesz odpowiednie narzędzia i kanały komunikacji oraz opracujesz optymalny plan działania.

Market

Budowa marki osobistej (personal branding)

„Ludzie kupują od Ciebie tylko z dwóch powodów. Po pierwsze, bo przyciągnąłeś ich uwagę. Po drugie, bo zdobyłeś ich zaufanie.” – powiedział niegdyś Seth Godin, mistrz marketingu (nie tylko w internecie). Szukasz wiedzy, jak zbudować silną i rozpoznawalną markę osobistą? Na kursie ogólnym zdobędziesz podstawową biegłość, możesz wybrać też specjalistyczne szkolenie aby Twoja marka przyciągała uwagę klientów i pracodawców.

Na kursie digital marketingu otrzymasz informacje i praktyczne wskazówki, jak tworzyć przekonujące treści, zoptymalizować je pod kątem SEO, prowadzić skuteczne kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, analizować dane i mierzyć efektywność działań, kreować strategie marketingowe oraz budować własną markę osobistą. To wszystko przełoży się na Twój sukces, bez względu czy pracujesz w dużej agencji interaktywnej czy we własnej firmie.

Marketing internetowy – kto powinien zrobić kurs?

Digital marketing

Kursy z digital marketing przeznaczone są dla osób, które chcą skutecznie wykorzystywać narzędzia i strategie marketingowe w świecie online. Nie musisz być marketerem! Taka wiedza z e-marketingu przyda się np. właścicielowi sklepu internetowego, działaczowi społecznemu czy politykowi lub samorządowcowi.

Oto kilka przykładów grup osób, dla których kursy z marketingu internetowego mogą być szczególnie przydatne:

  1. Osoby zainteresowane karierą w marketingu – jeśli interesujesz się marketingiem i chciałbyś rozpocząć karierę w tej dziedzinie, kursy z marketingu internetowego są idealnym wstępem. Poznasz metody, które są niezbędne do skutecznego prowadzenia działań marketingowych online.

  2. Przedsiębiorcy i właściciele małych firm – umiejętne wykorzystanie marketingu internetowego jest kluczowa dla sukcesu ich biznesu. Kursy z marketingu internetowego pozwolą im na zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do prowadzenia skutecznych kampanii reklamowych, budowania marki online i zwiększania widoczności w sieci.

  3. Tradycyjni marketingowcy – marketerzy offline to coraz mniejsza grupa, jednak nadal istniejąca, dla nich kursy mogą być doskonałą okazją do poszerzenia swoich umiejętności i dostosowania ich do wymagań dzisiejszego rynku. Pozwolą na naukę nowych narzędzi i strategii marketingowych, które są skuteczne w świecie online.

  4. Specjaliści ds. komunikacji i PR – nauczą się skutecznego wykorzystania mediów społecznościowych, tworzenia treści do internetu i budowania relacji z klientami w świecie cyfrowym.

  5. Freelancerzy i pracujący zdalnie – zdobędą narzędzia potrzebne do skutecznego promowania swoich usług, budowania marki osobistej i pozyskiwania klientów online.

Jak widzisz, kursy z marketingu internetowego są cenne dla wielu osób wiążących swoją przyszłość zawodową lub biznesową z działaniami online. Niezależnie od branży czy zawodu, umiejętność marketingu internetowego może przynieść wiele korzyści i otworzyć nowe możliwości zawodowe.

Connect

Kursy digital marketingu. Przykładowe harmonogramy

Przygotowałem dwa przykładowe programy szkolenia poświęconego marketingowi online. Dzięki nim zobaczysz, czego możesz się spodziewać na szkoleniach tego typu.

Digital marketing

Marketing internetowy – kurs dla początkujących

Za chwilę zobaczysz, jak może wyglądać harmonogram przykładowego kursu digital marketingu. Program dobrany jest tak, aby umożliwił wszechstronne zrozumienie zagadnienia. Koncentruje się na praktycznych umiejętnościach, strategiach i narzędziach niezbędnych dla początkujących marketerów.

Moduł 1: Wprowadzenie do marketingu internetowego

Social media

Część 1:

– Wprowadzenie do marketingu internetowego: podstawowe koncepcje, strategie i cele (m.in. content marketing, influencer marketing, marketing w mediach społecznościowych, marketing w wyszukiwarkach internetowych).

– Analiza rynku: zrozumienie docelowej grupy odbiorców, trendów i konkurencji.

Prezentacja

Część 2:

– SEO (optymalizacja dla wyszukiwarek): podstawowe zasady i narzędzia do poprawy pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

– Marketing treści (content marketing): tworzenie wartościowych treści, strategie i narzędzia.

Moduł 2: social media marketing

Facebook

Część 1:

– Media społecznościowe: omówienie głównych platform i ich rola w marketingu (m.in. Facebook, Instagram, TikTok, YouTube).

– Tworzenie strategii na social media: planowanie, zarządzanie treściami i analiza efektywności.

Social apps

Część 2:

– Reklama na platformach społecznościowych: kampanie reklamowe, budżetowanie i optymalizacja.

– Budowanie zaangażowania: techniki zwiększania zaangażowania i interakcji z odbiorcami.

Moduł 3: email marketing i kampanie reklamowe

Marketing internetowy

Część 1:

– Email marketing: tworzenie list mailingowych, automatyzacja, analiza danych i konwersji.

– Kampanie reklamowe online: Google Ads, Facebook Ads, narzędzia reklamowe, analiza wyników.

Analytics

Moduł 4: analityka i optymalizacja

Część 1:

– Analityka internetowa: używanie narzędzi do śledzenia i analizy wyników marketingowych.

– Optymalizacja konwersji: techniki poprawy efektywności działań marketingowych.

Analityka

Część 2:

– Etyka i regulacje: zasady etyczne marketingu internetowego, przepisy prawne i ochrona danych.

Podsumowanie i praktyka

Laptop - wskazywanie

– Ugruntowanie wiedzy (rozwiązanie praktycznych zadań).

– Dodatkowe materiały i projekty: case studies (analiza przypadków sukcesu i niepowodzeń w marketingu internetowym), ćwiczenia oraz projekty umożliwiające zastosowanie wiedzy w praktyce.

Spotkanie

Wsparcie i konsultacje

– Regularne sesje Q&A: pytań i odpowiedzi ekspertów z branży.

– Wsparcie grupy: dyskusja, forum online, wymiana doświadczeń i wiedzy.

– Ocena wiedzy: testy, prace domowe i projekty sprawdzające wiedzę

– Certyfikat ukończenia: zakończenie kursu plus możliwość uzyskania certyfikatu.

Biurko

Marketing internetowy kurs – kurs dla zaawansowanych

Harmonogram przykładowego kursu dla osób poszukujących pogłębionej wiedzy na temat marketingu internetowego, integrujący praktyczne umiejętności z teoretycznymi podstawami. Oprócz wykładów, kurs oferuje intensywne ćwiczenia praktyczne, studia przypadków oraz projekt końcowy – uczestnicy zastosują zdobytą wiedzę do realizacji rzeczywistych scenariuszy biznesowych.

Audience

 

Moduł 1: Strategie marketingowe w internecie

– Wprowadzenie do zaawansowanych aspektów marketingu internetowego.

– Analiza trendów rynkowych i zachowań konsumentów online.

– Warsztaty: tworzenie strategii marketingowych na podstawie analizy trendów.

Burza mózgów

Moduł 2: Zaawansowane narzędzia analityki i monitorowania

– Zastosowanie zaawansowanych narzędzi analityki webowej.

– Omówienie metod monitorowania skuteczności kampanii (także w mediach społecznościowych).

– Ćwiczenia praktyczne: analiza i interpretacja danych.

Facebook Ads

Moduł 3: Content marketing i SEO dla zaawansowanych

– Rozwinięte techniki tworzenia wysokiej jakości treści (tekstów, nagrań wideo i audio, infografik, e-booków, prezentacji).

– SEO: zaawansowana optymalizacja, nowe trendy, marketing w wyszukiwarce Google.

– Ćwiczenia: audyt SEO i tworzenie spersonalizowanych strategii content marketingowych.

Komputer, praca

Moduł 4: Zaawansowane techniki kampanii płatnych

– Reklama na platformach społecznościowych – pogłębione strategie.

– Google Ads: rozwinięte taktyki, optymalizacja kampanii.

– Praktyczne zastosowanie efektywnych kampanii płatnych.

Smartfon

Moduł 5: Analiza studiów przypadków i projekt końcowy

– Studia przypadków: analiza strategii sukcesów, przyczyny porażek.

– Projekt końcowy: tworzenie własnej, zaawansowanej kampanii marketingowej.

11:30 – 13:00: Prezentacja i ocena projektów, podsumowanie kursu.

Praca w macOS

Dodatkowe elementy kursu:

Mentoring – dostęp do doświadczonych mentorów, możliwość konsultacji i wsparcia.

Materiały dodatkowe – biblioteka zasobów, ebooki, nagrania wykładów.

Praca przy komputerze

Szkolenia z digital marketingu – jak je wybrać

Jeśli szukasz dobrego kursu marketingu internetowego, to weź pod uwagę kilka kluczowych czynników. Poniżej znajdziesz wyczerpujące informacje i porady, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Najpierw określ swoje cele i potrzeby. Co chcesz osiągnąć robiąc kurs z marketingu internetowego. Chcesz zdobyć nowe umiejętności, rozwinąć swoją karierę, czy może prowadzisz własną firmę i chcesz wyprzedzić konkurencję? Znajdź obszary, w których chciałbyś się specjalizować, np. SEO, influencer marketing, reklama w mediach społecznościowych czy e-mail marketing.

Messages

Sprawdź reputację i doświadczenie szkoły/instruktora. Warto sprawdzić, co o kursie mówią byli uczestnicy. Wyszukaj referencje, oceny i opinie na temat kursu, aby upewnić się, że oferuje on wysoką jakość nauczania. Sprawdź również, czy instruktor ma odpowiednie doświadczenie i sukcesy w dziedzinie digital marketingu.

Przejrzyj dokładnie program kursu, aby upewnić się, że obejmuje wszystkie ważne tematy związane z e-marketingiem. Sprawdź, czy instruktor opowie na danym szkoleniu o strategii marketingowej, analizie danych, narzędziach i technikach marketingowych, copywritingu czy optymalizacji konwersji. Kurs powinien oferować wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, abyś zdobył umiejętności, które zastosujesz w praktyce.

Work

Dobrze przemyśl, jaka forma nauki będzie dla Ciebie najlepsza. Wolisz tradycyjne zajęcia w sali, czy może chcesz uczestniczyć w kursie online, który pozwoli Ci uczyć się w dowolnym miejscu i czasie (możliwości jest więcej, znajdziesz je niżej).

Sprawdź, czy kurs oferuje różnorodne materiały edukacyjne, np. wideo, teksty, prezentacje, ćwiczenia praktyczne itp. Czy będziesz mógł/mogła swobodnie skorzystać ze wsparcia instruktora, zadawać mu pytania i dyskutować z innymi uczestnikami zajęć?

Jeśli zależy Ci na zdobyciu certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu, to upewnij się, że dana szkoła lub instytucja oferuje tę możliwość. Sprawdź, czy certyfikat jest uznawany w branży i pomoże Ci zdobyć podwyżkę, nową pracę lub nowych klientów.

Tablica

Bardzo ważny element to oczywiście koszt kursu. Porównaj ceny szkoleń, które wpadły Ci w oko, zobacz jakie korzyści oferują. Czy są one warte swojej ceny? Nie zawsze najdroższy kurs jest najlepszy, a za ciężko zarobione pieniądze powinieneś/powinnaś dostać możliwie wysoką jakość.

Sprawdź, czy kurs oferuje dodatkowe korzyści, np. dostęp do narzędzi lub materiałów edukacyjnych. Dobrzy organizatorzy mają prawdziwe biblioteki z wartościowymi treściami, z których korzystają nawet byli kursanci.

Biurko z komputerem

Znalezienie dobrego kursu marketingu internetowego może kosztować Cię trochę czasu i energii. Jednak warto. Wysiłek opłaci się, bo im więcej potu na poligonie tym mniej krwi w boju. Cierpliwość i staranna ocena zwiększa szanse, że spośród dziesiątków szkoleń wybierzesz kurs marketingu internetowego idealnie dopasowanego do Twoich oczekiwań.

W jakiej formie mogę zrobić kurs marketingu internetowego?

Jak już wiesz, kursy marketingu internetowego organizowane są w różnych formach. Dzięki temu z pewnością znajdziesz szkolenie dostosowane do Twoich potrzeb.

Oto najpopularniejsze formaty zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu digital marketingu:

Kursy online

Kursy online są z pewnością najbardziej popularne. Znajdziesz je na platformach edukacyjnych, takich jak Udemy, Coursera, edX, Strefa Kursów czy LinkedIn Learning. W czym kryje się tajemnica ich sukcesu? W wygodzie i elastyczności. Możesz uczyć się we własnym tempie, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, co jest szczególnie przydatne dla osób pracujących lub studiujących. Kursy online zawierają materiały wideo, ćwiczenia czy teksty w formie pdf dostępne przez internet.

Kursy stacjonarne

Kursy marketingu internetowego organizowane są również w tradycyjnej formie – uczestnicy spotykają się na żywo z trenerem i innymi kursantami. Taka formuła pozwala na bardziej interaktywną naukę, wymianę doświadczeń i bardziej zaawansowane warsztaty praktyczne. Połączeniem kursów stacjonarnych i kursów w internecie są kursy online na żywo czyli prowadzone w czasie rzeczywistym.

Konsultacje i szkolenia indywidualne

Idealne dla osób preferujących bardziej osobiste podejście do nauki. Program zazwyczaj jest dostosowany do wymagań konkretnego uczestnika. Tego typu zajęcia oznaczają intensywną naukę, są też droższe od szkoleń z dużą liczbą uczestników.

Kursy hybrydowe

Niektóre kursy łączą w sobie elementy kursów online i stacjonarnych. Uczestnicy korzystają z materiałów na platformie edukacyjnej oraz uczestniczą w spotkaniach na żywo. Dzięki temu zdobywają kompleksową wiedzę i praktyczne umiejętności.

Wybierz kurs najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom i możliwościom. Weź pod uwagę budżet i czas, którym dysponujesz. Jeżeli szkolenie będzie kolidowało z innymi obowiązkami, to szybko stracisz motywację do nauki.

Jak dobrze przygotować się do kursu z marketingu internetowego?

Zamiast brać udział w szkoleniu “z marszu” lepiej przygotować się do zajęć i wycisnąć więcej wiedzy z kursu. Przed rozpoczęciem:

Zrozum podstawy – przed rozpoczęciem kursu warto poznać fundamentalne pojęcia związane z marketingiem internetowym. Świetnym miejscem do rozpoczęcia są darmowe zasoby online, takie jak blogi, artykuły lub filmy instruktażowe.

Zbadaj czym żyje branża – dobrym pomysłem jest zapoznanie się z aktualnymi trendami i narzędziami używanymi w marketingu online. Przydatne są tu platformy branżowe, raporty oraz case study.

Poznaj narzędzia marketingowe – oswój się z podstawowymi narzędziami stosowanymi w marketingu internetowym, np. Google Analytics, platformy reklamowe czy systemy do automatyzacji marketingu.

Twórz treści – spróbuj tworzyć teksty czy filmy, aby mieć pierwsze doświadczenia przed rozpoczęciem zajęć.

Analizuj konkurencję – przyglądaj się, jak prowadzą marketing internetowy inne firmy lub prowadzący fanpage na FB, zrozumiesz, co działa, a co nie, wyciągniesz wnioski, które będziesz mógł wykorzystać tworząc swoją strategię.

Praca kreatywna

Praktykuj – nawet podczas nauki warto próbować tworzyć własne kampanie czy strategie, aby lepiej zrozumieć czym się “je” e-marketing.

Poznawaj innych specjalistów – kursy z marketingu internetowego to doskonała okazja do nawiązywania kontaktów. Warto korzystać z możliwości wymiany doświadczeń i wiedzy z innymi osobami z branży.

Zaplanuj swoją naukę – stwórz harmonogram nauki, dostosowany do własnych możliwości. Regularność i systematyczność są kluczowe, by w pełni wykorzystać materiał i utrwalić zdobytą wiedzę.

Bądź otwarty na nowości – marketing internetowy to dziedzina, która stale się zmienia. To znaczy, że musisz kontynuować naukę po ukończeniu kursu, jeżeli chcesz być cenionym specjalistą.

Pytaj i nie bój się eksperymentować – w trakcie kursu nie wstydź się dopytywać instruktorów, uczestniczyć w dyskusjach czy eksperymentować z nowo zdobytą wiedzą. To właśnie takie podejście przyspieszy Twoją naukę i sprawi, że do głębi zrozumiesz omawiane zagadnienia.

Social apps

Kurs z zakresu marketingu internetowego – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Ile kosztuje kurs z marketingu internetowego?

Ceny kursów zależą m.in. od tematyki, specjalizacji, stopnia zaawansowania, renomy platformy szkoleniowej czy instruktora. Za kurs z prowadzenia sprzedaży i promocji w internecie trzeba zapłacić ok. 1540 zł netto. Szkolenie z podstaw e-marketingu lub podstaw reklamy Google Ads kosztuje od 50-70 zł. Jednak za kurs podstaw marketingu internetowego oferowanego przez jedną z renomowanych polskich szkół online trzeba zapłacić 990 zł. Ceny zaawansowanych zajęć wynoszą 1490-4500 zł lub więcej w przypadku najbardziej renomowanych trenerów .

Ile zarabia specjalista od marketingu internetowego?

Według serwisu Wynagrodzenia.pl (dane ze stycznie 2023 roku, próba 471 osób), młodszy specjalista ds. digital marketing może liczyć na 3 671 zł netto (25% z nich zarabia ponad 4 188 zł netto). Specjalista zarabia przeciętnie 4 462 zł netto, a starszy specjalista 6 152 zł netto (¼ takich marketerów otrzymuje ponad 7 240 zł netto). Co drugi starszy specjalista ds. marketingu internetowego zarabia 6 500-10 140 zł.

Jak zacząć w marketingu internetowym?

Karierę w e-marketingu zacznij od zdobycia wiedzy teoretycznej. Istnieje wiele kursów online, szkoleń i materiałów edukacyjnych (także darmowych), które mogą Ci pomóc w zrozumieniu podstawowych pojęć i strategii związanych z digital marketingiem. Skup się na dziedzinach takich jak SEO, reklamy PPC (pay per click), marketing treści, media społecznościowe i e-mail marketing. Praktykuj i eksperymentuj, bo teoria to jedno, a praktyka jest najważniejsza do osiągnięcia sukcesu w marketingu internetowym. Twórz swoje własne projekty (np. blogi, strony internetowe, fanpejdże na mediach społecznościowych, pierwszą kampanię), na których będziesz mógł eksperymentować z różnymi technikami i strategiami marketingowymi. Doskonal swoje umiejętności copywritingowe, kręć filmy wideo, twórz nagrania audio. Celem jest szlifowanie umiejętności przyciągania uwagi internautów i utrzymanie ich zaangażowania. Zbuduj swoje portfolio aby przekonać do siebie potencjalnych pracodawców lub klientów, dodaj do niego przykłady Twoich najlepszych prac: artykułów, reklam, filmów na YT czy wpisów na blogu. Opanuj narzędzia marketingowe (Google Analytics, Google Ads, platformy do zarządzania mediów społecznościowych czy programy do automatyzacji marketingu), twórz sieć kontaktów, dołącz do internetowych grup poświęconych marketingowi, bierz udział w konferencjach branżowych i spotkaniach networkingowych. I na koniec, bądź na bieżąco z trendami i zmianami, bo marketing internetowy to dziedzina, która jest szalenie żywotna, stale się rozwija i zmienia.

Kategorie:

Pokrewne tematy:

Pokrewne technologie: