PrestaShop (2024): Najlepsze Kursy i Szkolenia po polsku

Jak nauczyć się PrestaShop w 2024? Najlepsze kursy online, szkolenia internetowe i stacjonarne po polsku dla początkujących i nie tylko

  1. Kurs Prestashop 1.6 – tworzenie i zarządzanie sklepem z strefakursow.pl – 4.9/5 (147 recenzji)
  2. Kurs PrestaShop 1.7 – jak założyć sklep internetowy z strefakursow.pl – 4.9/5 (50 recenzji)

PrestaShop to popularny system zarządzania sklepem internetowym i innymi przedsięwzięciami e–commerce.

To oprogramowanie open-source – jego kod jest dostępny publicznie i możesz go dostosować do swoich indywidualnych potrzeb (jeżeli masz odpowiednie umiejętności lub zlecisz taką pracę ekspertowi).

PrestaShop

System cieszy się sporą popularnością wśród przedsiębiorców pragnących rozpocząć handel online. Jeżeli zastanawiasz się, jak założyć własny sklep internetowy, to za wyborem PrestaShop przemawia elastyczność, intuicyjny interfejs i bogaty zestaw funkcji.

PrestaShop oferuje wiele funkcji i narzędzi, dzięki, którym jesteś w stanie założyć sklep internetowy, sprawnie zarządzać zamówieniami, a przede wszystkim z zyskiem sprzedawać produkty wirtualne i materialne oraz usługi.

Komputer, doktor

Przyjrzyjmy się z bliska najważniejszym cechom i zaletom PrestaShop:

1. Intuicyjny interfejs

Z pewnością dużym plusem PrestaShop jest intuicyjny interfejs, który ułatwia zarządzanie sklepem, obsłużą go nawet osoby bez większej wiedzy technicznej.

2. Zarządzanie produktami

PrestaShop umożliwia dodawanie, edytowanie i usuwanie produktów na wirtualnych pułkach w sklepie. Z łatwością zdefiniujesz atrybuty produktów, np. rozmiar, kolor, wagę itp.

3. Zarządzanie zamówieniami

System pozwala na śledzenie zamówień klientów, zarządzanie płatnościami, wysyłką i zwrotami. Za jego pośrednictwem możesz też generować faktury i paragony.

E-commerce

4. Wielojęzyczność i wielowalutowość

PrestaShop obsługuje wiele języków i walut, dzięki temu Twój sklep online będzie miał międzynarodowy zasięg.

5. Moduły i motywy

W PrestaShop znajdziesz wiele darmowych i płatnych modułów oraz motywów, które pozwolą Ci rozszerzyć funkcjonalności sklepu i dostosowanie wyglądu do Twoich preferencji. Pobierz dowolny szablon sklepu i rozpocznij jego budowę.

$100

6. Integracje

Swój PrestaShop zintegrujesz z różnymi płatnościami online, m.in. PayPal, Revolut, Blik, Amazon Pay, Apple Pay, Google Pay czy Przelewy24. PrestaShop zapewnia wygodne dostosowanie sklepu do Twoich wymagań, połączysz go również z systemami do obsługi magazynu, księgowości, marketingu itp.

7. Optymalizacja dla wyszukiwarek

PrestaShop oferuje narzędzia do optymalizacji sklepu pod kątem wyszukiwarek internetowych, co pomaga w pozycjonowaniu sklepu w wynikach wyszukiwania, przede wszystkim w Google.

Budowę sklepu możesz zacząć od ręki samemu. Jednak najlepszym sposobem na zgłębienie tajników tego systemu jest kurs PrestaShop.

Kurs PrestaShop – tworzenie i zarządzanie sklepem dla początkujących

Kurs PrestaShop dla początkujących pomoże Ci wejść w świat tworzenia i zarządzania sklepem internetowym przy użyciu tej platformy. Zapoznasz się ze wszystkimi najważniejszymi funkcjami sklepu. Po ukończeniu kursu otworzysz własny punkt e–commerce, będzie potrafił/potrafiła skonfigurować sklep i sprawnie obsłużyć zamówienia klientów.

Wykresy

Co ważne, przystępując do kursu nie musisz znać się na programowaniu czy mieć szczególną wiedzę techniczną (prostota interfejsu sprawia, że jest bardzo łatwy w obsłudze). Kurs jest przeznaczony dla „zielonych” osób, które nie mają doświadczenia w tworzeniu i prowadzeniu sklepów internetowych.

Moduł 1: Wprowadzenie do PrestaShop

Moduł 2: Konfiguracja i początkowa konserwacja

Moduł 3: Personalizacja i wygląd sklepu

Moduł 4: Zarządzanie produktami i kategoriami – funkcjonalności sklepu

Moduł 5: Proces zamawiania i płatności

Moduł 6: Marketing i promocje

Moduł 7: Analiza i optymalizacja

Moduł 8: Obsługa klienta i zarządzanie zamówieniami

Moduł 9: Bezpieczeństwo i aktualizacje

Moduł 10: Wsparcie techniczne i społeczność PrestaShop

Każda lekcja zawiera praktyczne ćwiczenia (to podstawa wszystkich dobrych kursów!) oraz materiały do samodzielnego eksperymentowania. Uczestnicy szkolenia zdobędą praktyczne doświadczenie w tworzeniu i prowadzeniu sklepu PrestaShop, przekonają się, że każdy jest w stanie zbudować sklep internetowy.

Pod koniec kursu uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia, a przede wszystkim będą gotowi aby założyć własny sklep internetowy lub rozwinąć już posiadany.

Shopping online

Nasz przykładowy kurs trwa 8 tygodni, a każdy moduł i dodatkowe materiały (prezentacje, instrukcje krok po kroku i ćwiczenia praktyczne) będą dostępne online przez kolejnych 6 miesięcy po zakończeniu kursu. Dzięki temu możliwa jest kontynuacja nauki i systematyczne rozwijanie biznesu e-commerce.

Dodatkowo każdy uczestnik dostanie dostęp do społeczności online, gdzie będzie mógł zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi kursantami.

Praca

Kurs PrestaShop – jak założyć sklep internetowy FAQ (najczęściej zadawane pytania)

Sklep internetowy

Co to jest PrestaShop?

PrestaShop to kompletna platforma e–commerce, która pomoże Ci założyć sklep internetowy, a potem nim zarządzać. Dzięki PrestaShop dodasz produkty (wirtualne i materialne) lub pakiety produktów, dostosować system płatności czy dostosować szatę graficzną sklepu. Oprócz intuicyjnego interfejsu platforma oferuje wiele przydatnych funkcjonalności, np. udostępnianie różnego rodzaju obniżek, wybór form wysyłki, możliwość zarządzania kontami klientów i prowadzenie sklepu wielojęzycznego. Zarządzanie sklepem internetowym PrestaShop jest łatwe i intuicyjne.

Ile kosztuje zrobienie sklepu na PrestaShop?

Cena za wdrożenie nowego sklepu online w systemie PrestaShop zależy m.in. od jego rozmiaru, wykorzystanego szablonu oraz dodatkowych funkcji, które chcesz zaimplementować. Orientacyjny koszt sklepów internetowych średniej wielkości zaczyna się od 1 300 zł i może sięgnąć 10 000–15 000 zł.

Czy PrestaShop jest za darmo?

System PrestaShop pobierzesz i będziesz używał za darmo (to oprogramowanie o otwartym źródle), bez opłat za subskrypcję czy procentu od sprzedaży. Jednak najprawdopodobniej będziesz musiał/musiała ponieść inne koszty prowadzenia sklepu online, m.in. wykupić hosting strony i domenę oraz zapłacić za rozbudowę sklepu: dodatkowe funkcje, motywy, szablony lub moduły usprawniające działanie strony (np. poprzez możliwość integracji z innymi usługami, w tym płatniczymi).

Kategorie:

Pokrewne tematy:

Pokrewne technologie: