Tworzenie Stron Internetowych (2024): Najlepsze Kursy i Szkolenia po polsku

Jak nauczyć się tworzenia stron WWW w 2024? Najlepsze kursy online, szkolenia internetowe i stacjonarne po polsku dla początkujących i nie tylko

  1. Wprowadzenie do tworzenia stron internetowych z strefakursow.pl – 4.9/5 (343 recenzje)
  2. Kurs WordPress – tworzenie stron od podstaw z strefakursow.pl – 4.8/5 (271 recenzji)
  3. Kurs HTML 5.1 – podstawy tworzenia stron z strefakursow.pl – 4.9/5 (270 recenzji)
  4. Produktywne tworzenie stron z LESS & SASS z strefakursow.pl – 4.9/5 (223 recenzje)
  5. Kurs Prestashop 1.6 – tworzenie i zarządzanie sklepem z strefakursow.pl – 4.9/5 (147 recenzji)
  6. Fundamenty języka HTML – kodowanie stron od podstaw z strefakursow.pl – 4.9/5 (145 recenzji)
  7. Ekspresowe tworzenie stron z Bootstrap & LESS z strefakursow.pl – 4.9/5 (143 recenzje)
  8. Jak przyspieszać i optymalizować strony z strefakursow.pl – 4.9/5 (120 recenzji)
  9. Warsztaty tworzenia stron internetowych z strefakursow.pl – 5/5 (104 recenzje)
  10. Fundamenty CSS – stylowanie stron od podstaw z strefakursow.pl – 4.9/5 (94 recenzje)

Co mogę robić po zakończeniu kursu tworzenia stron www?

Retusz zdjęć

Trudno wyobrazić sobie odnoszącą sukces firmę czy organizację, która nie ma solidnej strony www.

Pierwsza strona internetowa została opublikowana 6 sierpnia 1991 roku, a jej ojcem był Tim Berners-Lee z CERN-u w Szwajcarii. W ciągu kolejnych trzech lat powstało niemal 3 000 stron www, a pod koniec sierpnia 2023 roku działa 201,89 mln witryn.

Każdego dnia powstaje 252 000 nowych witryn. Każda minuta podczas której czytasz ten tekst, to kolejne strony www opublikowane w sieci. Ktoś musi je tworzyć, zatem pracy dla web developerów nie zabraknie.

Programowanie

Zastanawiasz się, czy warto robić taki kurs i co robić po takim szkoleniu?

Oto kilka możliwych ścieżek kariery:

1. Pracuj jako front-end developer

Stań się twórcą wizualnej strony internetu! Jako front-end developer, będziesz odpowiadał za to, jak wyglądają i działają strony www. Twoją specjalnością będzie tworzenie funkcjonalnych, interaktywnych i przyciągających wzrok witryn.

Praca z domu

2. Zdobądź pracę jako back-end developer

Jeśli bardziej fascynują Cię techniczne aspekty działania stron internetowych, zostań back-end developerem. Na tym stanowisku będziesz odpowiadał za serwerową część witryny, bazę danych i zarządzanie całym systemem strony lub aplikacji – elementami, które nie są widoczne dla użytkowników.

Praca zespół

3. Rozpocznij karierę jako full-stack developer

Najlepsi z najlepszych to full-stack developerzy. Potrafią pracować zarówno przy front-endzie, jak i świetnie radzą sobie z back-endem. To umiejętność bardzo ceniona na rynku pracy.

4. Twórz strony na własny rachunek

Otwórz własną agencję lub pracuj jako freelancer. Projektowanie stron internetowych dla klientów może być satysfakcjonujące i dochodowe. Stworzysz od zera stronę www korzystając z różnych arkuszy stylów CSS.

Wykresy

5. Zajmuj się SEO

Jeśli fascynuje Cię to, jak strony osiągają wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, rozważ karierę w roli specjalisty SEO. Optymalizacja stron dla wyszukiwarek to klucz do sukcesu w internecie i z tego względu eksperci od SEO są w cenie.

6. Twórz aplikacje webowe i mobilne

Opanowanie web developmentu daje Ci umiejętność tworzenia nie tylko stron, ale również aplikacji internetowych oraz na smartfony i tablety. Zdobądź wiedzę, by stać się twórcą rozwiązań, które ułatwią życie tysiącom użytkowników.

Aplikacje

7. Udzielaj się w społeczności programistycznej

Twórz własne strony www i angażuj się w życie społeczności programistów. Dziel się swoją wiedzą na forach, blogach lub YouTube.

8. Twórz własne projekty

Nic nie uczyni Cię lepszym programistą niż praktyka. Po zakończeniu kursu zostań web developerem – zacznij tworzyć własne strony i aplikacje. To doskonały sposób, aby pogłębić swoje umiejętności.

Projekty

9. Ucz innych

Zostań instruktorem lub autorem kursów online. Twoja wiedza pomoże innym osiągnąć sukces w tworzeniu stron internetowych.

Strony www – program dla początkujących

Poniżej znajdziesz harmonogram programu szkolenia, po którym będziesz gotowy/gotowa do stworzenia Twojej strony www. To przykład, który ułatwi Ci świadomy wybór kursu.

Meeting

Tydzień 1: Podstawy internetu i HTML

Rozpoczniemy od absolutnych podstaw. Dowiesz się, jak działa internet i co to jest HTML. Nauczysz się tworzyć podstawowe struktury stron internetowych. Poznasz tagi semantyczne, użycie audio tagów, techniki tworzenia stron, dowiesz się, po co są własne pluginy oraz odkryjesz przydatne narzędzia (np. Visual Studio Code) – wszystko, czego potrzebuje idealnie wyglądająca strona niezależnie od urządzenia, na którym ją przeglądasz.

HTML

Tydzień 2: Poznaj CSS – stylizacja stron

Teraz pora na urodę Twoich stron. Poznasz CSS, czyli język odpowiedzialny za wygląd witryn. Będziesz miał/miała okazję eksperymentować z kolorami, czcionkami i układem (od CSS zależy np. zmiana koloru tła strony). Poznasz też biblioteki używane przez web developerów (m.in. Compass, Grunt.js oraz SASS).

MacBook

Tydzień 3: Budowanie responsywnych stron

Strony muszą znakomicie działać na różnych urządzeniach. Nauczysz się, jak tworzyć responsywne strony, które wyglądają dobrze zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na smartfonach (atrybuty responsive web design).

Komputer

Tydzień 4: JavaScript – interakcja na stronie

JavaScript to język, który ożywi Twoje strony. Poznasz podstawy programowania, aby móc dodawać interaktywne elementy na swoich witrynach.

Tydzień 5: Hosting i domena

Teraz, gdy masz stronę gotową, dowiesz się, jak ją opublikować w Internecie. Nauczysz się wybierać hosting i rejestrować domeny.

Komputer na biurku

Tydzień 6: Optymalizacja stron dla wyszukiwarek (SEO)

Chcesz, żeby Twoje strony były widoczne w Google? Nauczysz się podstaw optymalizacji dla wyszukiwarek, czyli SEO.

Tydzień 7: Bezpieczeństwo stron

Internet to nie tylko wiedza, informacja i rozrywka. Dowiesz się, jak chronić swoje strony przed atakami i zagrożeniami.

Rozmowa przy komputerach

Tydzień 8: Portfolio i kolejne kroki

Na koniec, nauczysz się tworzyć profesjonalne portfolio oraz dowiesz się, co zrobić, aby rozwinąć karierę twórcy stron internetowych.

Tworzenie strony www – na co zwrócić uwagę szukając kursu

Projektowanie

Czujesz, że tworzenie stron internetowych to będzie Twoja pasja i/lub sposób na zarobienie pieniędzy i rozwój kariery? Znalezienie solidnego kursu, który nauczy Cię sztuki tworzenia stron www może być niełatwym zadaniem. W sieci jest wiele szkoleń, jednak nie wszystkie są warte Twojego czasu i pieniędzy.

Jak znaleźć dobry kurs i opanować sztukę tworzenia stron www? Mam dla Ciebie, garść wskazówek, które mogą pomóc w tym zadaniu.

Praca

Zacznij od rachunku sumienia. Dlaczego chcesz nauczyć się tworzenia stron internetowych. Czy to ma być hobbystyczna przygoda, a może planujesz rozpocząć karierę jako web developer? Wybierz kurs odpowiedni do swojego poziomu zaawansowania (początkujący, średniozaawansowany lub zaawansowany).

Desk

Przejrzyj dokładnie program kursu. Upewnij się, że zawiera interesujące Cię tematy. Wśród typowych elementów, które powinien uwzględnić jest HTML (przy okazji, dedykowany kurs HTML, to też dobry pomysł), CSS, JavaScript, responsywność, SEO, a także inne narzędzia i technologie popularne w branży.

Najlepsze kursy zawierają dużo praktycznych zadań. Bez nich nie nauczysz się przygotować witryn, które będą znakomicie działały i świetnie wyglądały na każdym urządzeniu. Realizując projekty nauczysz się świadomie i bezproblemowo tworzyć strony www.

Praca przy stole z zespołem

Na co jeszcze zwrócić uwagę przeglądając oferty? Twórcy dobrego kursu nie zostawią Cię samego po ostatnich zajęciach.

Szukaj szkoleń, które dają dostęp do instruktorów lub forum – w razie wątpliwości i problemów będziesz mógł/mogła zadawać pytania i szukać pomocy.

Omawianie

Jeśli zależy Ci na potwierdzeniu swoich umiejętności, upewnij się, że kurs oferuje certyfikat ukończenia szkolenia, który zrobi wrażenie na Twoim kliencie lub potencjalnym pracodawcy.

Pieniądze się liczą, to oczywiste. Porównaj koszty i długość kursu z własnym budżetem i czasem, którym dysponujesz. Nie zawsze drogi kurs jest lepszy, ale zawsze warto zainwestować w rozwijanie umiejętności. Taki wydatek z pewnością się zwróci.

iMac

Przeszukaj internet w poszukiwaniu recenzji i opinii na temat wybranego kursu. Znajdziesz wiele przydatnych informacji od osób, które już go ukończyły.

Czy materiały wykorzystywane podczas kursu są aktualne? Świat technologii zmienia się na naszych oczach, każdego dnia pojawiają się nowe narzędzia i rozwiązania. Nie ma sensu uczyć się rzeczy, które są już nieprzydatne.

Rozmowa

Masz już wiedzę, na co zwrócić uwagę poszukując szkolenia, które pozwoli Ci tworzyć własne strony www na wysokim poziomie. Sprawdź jakość kursów, a Twoje szanse na sukces w roli web developera będą większe!

MacBook

Kurs tworzenia stron www – najczęściej zadawane pytania

Ile trwa nauka tworzenia stron internetowych?

W zależności od Twojego poziomu zaawansowania i poświęconego czasu, nauka tworzenia stron internetowych może zająć od kilku tygodni do wielu miesięcy (jeżeli chcesz osiągnąć mistrzostwo w kreowaniu stron www).

Jesteś całkowicie „zielony” z programowania i nie masz żadnych doświadczeń w tworzeniu stron internetowych? Nauka potrwa dłużej. Najlepiej zacząć od podstaw czyli HTML, CSS i JavaScript.

Web design nie jest nadzwyczaj trudny, jednak jego opanowanie wymaga czasu i wytrwałości. Ułatwisz sobie zadanie wybierając metodę nauki, która najbardziej Ci odpowiada. To mogą być samouczki online, warsztaty, aktualne książki. Jeżeli chcesz szybko stworzyć własną stronę to polecam Ci dobre szkolenia – na kursie nauczysz się szybciej i więcej niż samodzielnie zdobywając wiedzę.

Ile można zarobić na tworzeniu stron internetowych

Stawki dla twórcy stron www zależą od m.in. lokalizacji firmy dla, której pracuje, jego doświadczenia, zakresu projektu, umiejętności. Orientacyjna stawka godzinowa to 90 zł do 420 zł. Wynagrodzenie za projekt sięga od 2100 zł do nawet 21 050 zł przy większych i bardziej wymagających. Ceny za szczególnie skomplikowane i trudne projekty (związane z e-commerce lub aplikacjami internetowymi) mogą być jeszcze wyższe. Praktykowane są również płatności na podstawie wyników osiąganych przez stronę (np. liczbę pozyskanych użytkowników, sprzedaż czy konwersję). Możliwe jest też stałe wynagrodzenie – web developer może liczyć średnio na 5 204 zł netto (za serwisem wynagrodzenia.pl).

Jak nauczyć się tworzenia stron internetowych

Naukę tworzenia stron www zacznij od fundamentów: nauki podstawowych języków programowania webowego (HTML, CSS i JavaScript). Zrozumienie tych języków pozwoli Ci przygotować się do tworzenia profesjonalnych witryn.

Próbuj samodzielnie tworzyć proste strony internetowe. Korzystaj z dostępnych zasobów (podręczniki, kursy online, samouczki, darmowe lekcje) aby zdobyć praktyczne doświadczenie. Czytaj blogi, śledź społeczności programistyczne i uczestnicz w branżowych impreza, aby trzymać rękę na pulsie zmian (teraz np. bardzo ważne jest responsive web design czyli responsywność). Buduj swoje portfolio: twórz strony internetowe dla znajomych, organizacji non-profit lub realizuj własne projekty, aby zaprezentować swoje umiejętności potencjalnym klientom lub pracodawcom.

Dołącz do społeczności programistycznej – uczestnicz w forach dyskusyjnych i grupach na platformach społecznościowych, poznasz innych profesjonalistów i zyskasz okazję do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Nauka tworzenia stron www nigdy się nie kończy. Szlifuj swoje umiejętności, poszerzaj je o nowe narzędzia i frameworki ułatwiające pracę (np. Bootstrap, React czy Angular).

Kategorie:

Pokrewne tematy:

Pokrewne technologie: